Univerzita pomůže Chodovu s jeho lyceem

Univerzita pomůže Chodovu s jeho lyceem 1

Ve městě vznikne nové Envicentrum

CHODOV (15.4.2024) – Další krok na cestě za svým technickým lyceem Avantech udělal Chodov. V závěru minulého týdne podpisem memoranda stvrdil úzkou spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze.

„Tentokrát se zaměříme na vybudování ukázkové lokality, Envicentra, ve kterém v rámci projektu Chytrá krajina 2030+ budeme zkoumat řešení společných vědecko-výzkumných projektů zaměřených na ochranu životního prostředí a resocializaci v posttěžební krajině,“ uvedl rektor České zemědělské univerzity v Praze Petr Sklenička.

Město na zbudování Envicentra poskytne svůj pozemek v těsné blízkosti bývalé ZŠ Nejdecká. Centrum se pak stane základním kamenem pro rozšiřující se aktivity univerzity v kraji. Úzká spolupráce bude probíhat i s nově vznikajícím technickém lyceem.

Ve škole by mohli rovněž působit pedagogové z univerzity, Chodov pro ně už chystá  potřebné zázemí. Starosta Patrik Pizinger spolupráci s univerzitou vítá. „Je to pro nás historický okamžik. Poprvé do města se svými aktivitami vstupuje univerzita. Počítáme s tím, že se zapojí do tvorby výukových programů i do samotné výuky,“ poznamenal starosta s tím, že tento krok mimo jiné přinese v našem regionu snadnější přístup ke vzdělání.

Datum vložení: 15. 4. 2024 11:16
Datum poslední aktualizace: 15. 4. 2024 11:27